توصیف کردن نگهبان انتخابات رد صلاحیت انتخابات ریاست جمهوری

توصیف کردن: نگهبان انتخابات رد صلاحیت انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل بدون روسیه، هند و کشور عزیزمان ایران مذاکره با طالبان موفق نیست / کرزای

حامد کرزای، رئیس‌جمهور سابق افغانستان از پاکستان خواست دست از پشتیبانی افراط گران و استفاده از خشونت افراط گری به عنوان ابزار سیاست دولتی برداشته و راه‌های متفا

بدون روسیه، هند و کشور عزیزمان ایران مذاکره با طالبان موفق نیست / کرزای

کرزای: بدون روسیه، هند و کشور عزیزمان ایران مذاکره با طالبان موفق نیست

عبارات مهم : ایران

حامد کرزای، مدیر جمهور سابق افغانستان از پاکستان خواست دست از پشتیبانی افراط گران و استفاده از خشونت افراط گری به عنوان ابزار سیاست دولتی برداشته و راه های متفاوتی جهت جستجوی منافع در افغانستان از طریق همکاری و همگرایی اقتصادی در پیش بگیرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از گلوبال تایمز، حامد کرزای، مدیر جمهور افغانستان در مصاحبه ای با این رسانه گفت: همه کشورهایی که با آمریکا دچار اختلاف و مسابقه هستند تا پیش از این از تلاش های آمریکا در افغانستان حمایت می کردند ولی این همکاری دیگر مطرح نیست و جای خود را به سوءظن و اختلاف داده است و به همین جهت آمریکا باید رویکرد خود را عوض کردن دهد و چین نیز می تواند نقشی سازنده به همراه افغانستان و دیگر قدرت های بزرگ منطقه ایفا کرده و اطمینان حاصل کند که افغانستان تبدیل به محل مسابقه و همکاری شود.

حامد کرزای اظهار کرد: از نظر افغانستان، پاکستان جایی است که به کشور ما آسیب می زند و پاکستان نیز گاها این احساس را در مورد افغانستان دارد. بعضی عنصرهای در داخل دولت پاکستان چه در وقت حمله شوروی به افغانستان و همینطور با همکاری با آمریکایی ها و کشورهای دیگر، این کارها اشتباه را در قبال افغانستان در کل این مدت انجام داده اند و افراط گری در افغانستان راه انداختند که افغانستان از آن زحمت بسیار دیده هست، ولی این راجع به مردم افغانستان و پاکستان نیست، بلکه نگرانی ما تنها راجع به عناصری در دولت، ارتش و شرکت اطلاعات پاکستان است.

بدون روسیه، هند و کشور عزیزمان ایران مذاکره با طالبان موفق نیست / کرزای

کرزای گفت: ما امیدوار هستیم که پاکستانی ها بفهمند استفاده از افراط گری یا خود افراطی گری به نفع هیچ کس نیست و مردم پاکستان نیز زحمت زیاد از افراط گری بردند و ما امیدوار هستیم پاکستان واکنش‌ها خود را عوض کردن دهد و دیگر افراط گری و استفاده از خشونت افراط گران را ابزار سیاست دولتی نبیند و ابزارهای متفاوتی جهت جستجوی منافع در افغانستان از طریق همکاری و همگرایی اقتصادی در پیش بگیرد.

او همچنین گفت: ترکیه و عربستان نیز نقشی مهم در قبال صلح در افغانستان دارند و گروه همکاری چهار جانبه مشمول بر افغانستان، پاکستان، چین و آمریکا که جهت مذاکرات با طالبان تشکیل شد می تواند مشمول بر روسیه، هند و کشور عزیزمان ایران نیز بشود چون بدون این سه کشور این تلاش ها موفق نخواهد بود و باید این گروه چهارجانبه تبدیل به یک گروه هفت کشوری شود.

حامد کرزای، رئیس‌جمهور سابق افغانستان از پاکستان خواست دست از پشتیبانی افراط گران و استفاده از خشونت افراط گری به عنوان ابزار سیاست دولتی برداشته و راه‌های متفا

واژه های کلیدی: ایران | همکاری | آمریکا | پاکستان | استفاده | پاکستان | آمریکایی | افغانستان | افغانستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs