توصیف کردن نگهبان انتخابات رد صلاحیت انتخابات ریاست جمهوری

توصیف کردن: نگهبان انتخابات رد صلاحیت انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بعید می‌دانم فرد دیگری با حکم حکومتی تایید شود/ نتیجه های قطعی است ، کدخدایی

سخنگوی شورای نگهبان گفت: بعید می‌دانم جز این ۶ نفر معرفی شده است فرد دیگری مانند سال ۸۴ با استفاده از حکم حکومتی تایید صلاحیت شود.

بعید می‌دانم فرد دیگری با حکم حکومتی تایید شود/ نتیجه های قطعی است ، کدخدایی

کدخدایی: بعید می دانم فرد دیگری با حکم حکومتی تایید شود/ نتیجه های قطعی است

عبارات مهم : نگهبان

سخنگوی شورای نگهبان گفت: بعید می دانم جز این ۶ نفر معرفی شده است فرد دیگری مانند سال ۸۴ با استفاده از حکم حکومتی تایید صلاحیت شود.

به گزارش مهر، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در برنامه تلویزیونی دنیا آرای شبکه افق اظهارداشت: ما اصلا رد صلاحیت نداریم؛ بلکه شورای نگهبان کسانی که واجد شرایط ریاست جمهوری هستند را معرفی می کند و نسبت به افراد دیگر اصلا نظری نمی دهد.

بعید می‌دانم فرد دیگری با حکم حکومتی تایید شود/ نتیجه های قطعی است ، کدخدایی

کدخدایی در پاسخ به این پرسش که آیا در شورای نگهبان و در روند بررسی صلاحیت ها مصلحت سنجی صورت می گیرد، اظهارداشت: طبیعتا ممکن است هر شخصی بعنوان یک عضو از شورای نگهبان و بر اساس برداشت خود از مصلحت رای مثبت و یا منفی خود را که بعنوان ابزاری قانونی در اختیار اوست اعلام کند.

وی افزود: اعضای شورا با توجه به جمیع جهات نسبت به یک فرد رای موافق یا مخالف خود را اعلام می کنند. بعید می دانم جز این ۶ نفر معرفی شده است فرد دیگری مانند سال ۸۴ با استفاده از حکم حکومتی تایید صلاحیت شود.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: بعید می‌دانم جز این ۶ نفر معرفی شده است فرد دیگری مانند سال ۸۴ با استفاده از حکم حکومتی تایید صلاحیت شود.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه در بررسی صلاحیت های انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم بعضی نسبت به عدم احراز صلاحیتشان اعتراض داشتند، گفت: مدارک و مستنداتی نیز به وسیله بعضی افراد به شورا بعد از اعلام صلاحیت ها ارائه شد، ولی در قانون مرحله ای جهت بعد از آن آینده نگری نشده و نتیجه های اعلام شده است قطعی است.

وی تصریح کرد: یکی از شاخص های مهم مورد نظر اعضای شورای نگهبان همکاری گسترده مردم در انتخابات است که این مهم همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده است.

کدخدایی در پاسخ به این پرسش که آیا الزامی جهت احراز صلاحیت مدیر جمهور مستقر وجود دارد، گفت: طبق قانون اساسی صلاحیت افراد منحصر به همان دوره خواهد بود و جهت دوره بعدی صلاحیت فرد حتی اگر مدیر جمهور مستقر باشد مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بعید می‌دانم فرد دیگری با حکم حکومتی تایید شود/ نتیجه های قطعی است ، کدخدایی

عضو حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به حجم عضویت های دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: بر اساس قانون جامع انتخابات که به وسیله مقام معظم رهبری ابلاغ شده است هست، مقرر شده است تا شورای نگهبان شاخص های رجل سیاسی-مذهبی، مدیر و مدبر بودن مشخص شود که در شورای نگهبان جهت کارشناسی زیاد پیش نویسی به وسیله کارشناسان شورای نگهبان تدوین شده است است.

واژه های کلیدی: نگهبان | انتخابات | رد صلاحیت | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs