توصیف کردن نگهبان انتخابات رد صلاحیت انتخابات ریاست جمهوری

توصیف کردن: نگهبان انتخابات رد صلاحیت انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار گوناگون چیزهایی که حیوانات تشخیص می‌دهند، ولی ما نمی‌توانیم

حیوانات در حواسی مثل شنوایی، بینایی و بویایی از انسان پیشی می‌گیرند. به همین علت است که قرن‌ها تلاش کرده ایم از توانایی‌های آن‌ها آگاه شویم و از آن‌ها استفاده ک

چیزهایی که حیوانات تشخیص می‌دهند، ولی ما نمی‌توانیم

چیزهایی که حیوانات تشخیص می دهند، ولی ما نمی توانیم

عبارات مهم : حیوانات

حیوانات در حواسی مثل شنوایی، بینایی و بویایی از انسان پیشی می گیرند. به همین علت است که قرن ها تلاش کرده ایم از توانایی های آن ها آگاه شویم و از آن ها استفاده کنیم.

به گزارش برترین ها ، حیوانات در حواسی مثل شنوایی، بینایی و بویایی از انسان پیشی می گیرند. به همین علت است که قرن ها تلاش کرده ایم از توانایی های آن ها آگاه شویم و از آن ها استفاده کنیم. به طور مثال، ما هنوز نمی دانیم چطور بسیاری از حیوانات می توانند زلزله را چند روز یا حتی چند هفته سریعتر آینده نگری کنند. اطلاعات فعلی راجع به توانایی های آن ها زیاد گمانه زنی هست، قطعا تصادفی نیست که وزغ ها چند روز قبل از زلزله برکه خود را ترک می کنند. حتی مار ها هم یک ماه قبل از زلزله، وسط زمستان از خواب زمستانی بیدار می شوند و در دمای کشنده مهاجرت می کنند. دانشمندان امیدوارند با بررسی واکنش‌ها چنین حیواناتی اطلاعات بیشتری به دست بیاورند. ولی در حال حاضر زلزله یکی از فجایع طبیعی است که آینده نگری آن جهت ما بسیار سخت است.

پرنده ها
بسیاری از پرنده ها به خصوص پرندگان نیمکره شمالی، هنگام زمستان که غذا کمیاب می شود مهاجرت می کنند. حتی بعضی از آن ها هزاران کیلومتر از محل تولد خود دور می شوند، ولی هنگامی که هوا گرم شد دوباره بازمی گردند. کاری که جهت انسان ها بدون نقشه یا جی پی اس غیرممکن است.

پرندگان این کار را با تشخیص میدان های مغناطیسی و استفاده از آن جهت مسیریابی انجام می دهند. دانشمندان دریافته اند که پرندگان می توانند قدرت و جهت میدان های مغناطیسی را تشخیص دهند. شواهد نشان می دهد که سلول های گوش میانی پرندگان می تواند این اطلاعات را برداشت کند. سلول های مویی که نقش مهمی در حرکت و شتاب دارند حاوی نورون های حسی غنی از آهن هستند. با وجود این کشف ها هنوز مهارت مسیریابی پرندگان قابل توضیح نیست.

دلفین ها
این پستانداران دریایی می توانند امواج صوتی ساطع کنند و با تفسیر امواجی که برمی گردد اطلاعاتی به دست آورند. این امواج صوتی به وسیله اندامی در سر آن ها انتشار می یابد که مثل رادار کار می کند. کاربرد مهم این توانایی آگاه کردن دلفین ها از خطرات اطرافشان و طعمه ها هست، ولی می تواند جهت تشخیص بارداری هم به کار رود.

به گفته کارشناسان اکولوکیشن به دلفین ها امکان می دهد زنان باردار را تشخیص دهند. پزشکان از امواج مافوق صوت جهت دیدن رشد جنین استفاده می کنند. بازتاب های امواج مافوق صوت به وسیله کامپیوتر ترکیب می شوند و یک تصویر دقیق ایجاد می کنند. دلفین ها هم امواج مافوق صوت مشابهی تولید می کنند و توجه زیادی به زنان باردار دارند.

چیزهایی که حیوانات تشخیص می‌دهند، ولی ما نمی‌توانیم

موش ها
از سال ۱۹۹۷ موش ها جهت پیدا کردن مین تربیت می شوند، به خصوص موش های غول پیکر آفریقایی. این جوندگان بزرگ بینایی ضعیفی دارند که حس بویایی فوق العاده ارزش آن را جبران می کند. آن ها ۱۳۲۰۰ مین را در آنگولا، تانزانیا، موزامبیک و کامبوج شناسایی کرده اند. کامبوج هنوز حدود شش میلیون مین دارد که در سراسر این کشور پراکنده هست. دسترسی به زمین های با ارزش جهت کشاورزی و ساختمان سازی به خاطر این ترساندن دائمی محدود شده است است.

موش ها بعد از نه ماه آموزش در هر ۲۰ دقیقه می توانند ۱۸۵ مترمربع زمین را جستجو کنند. همین کار جهت انسان ها ۴ روز طول می کشد، لیکن با خطر فوت و نقص عضو روبرو هستند. ولی موش ها آنقدر سنگین نیستند که باعث انفجار مین شوند و مجبور نیستند مدام بایستند و مطمئن شوند که در گام بعدیشان مین وجود ندارد. مین هایی که آن ها شناسایی می کنند بعدا منفجر می شوند.

حیوانات در حواسی مثل شنوایی، بینایی و بویایی از انسان پیشی می‌گیرند. به همین علت است که قرن‌ها تلاش کرده ایم از توانایی‌های آن‌ها آگاه شویم و از آن‌ها استفاده ک

زنبورهای عسل
زنبورهای عسل هم می توانند جهت شناسایی مین آموزش داده شوند. زنبور ها می توانند بوی موادمنفجره را از فاصله ۴.۵ کیلومتری تشخیص دهند. دوربین های حرارتی جهت ردیابی مسیر آن ها استفاده می شود. مزیت استفاده از زنبورهای عسل جهت این کار، هزینه کمتر آن ها نسبت به موش ها و سگ ها هست. هم چنین زنبورهای عسل به طور طبیعی به زنبورهای دیگر یاد می دهند این کار را انجام دهند. موهای آن ها به آسانی می تواند ذرات را جمع آوری و غلظت بخار شیمیایی را تشخیص دهد. زنبورهای عسل رکورد جهانی گینس به عنوان کوچکترین حیوان مین یاب دارند.

گربه ها
اگرچه گربه ها نمی توانند امراض را درمان کنند، ولی می توانند آن ها را شناسایی کنند. امراض موجب تغییرات شیمیایی در بدن می شوند و گربه ها از حس بویایی دقیق خود جهت تشخیص بیمار بودن فرد استفاده می کنند. هم چنین با استفاده از تغییرات خلق و خو و واکنش‌ها ما اطلاعات بیشتری کسب می کنند. آن ها می توانند بیماری حیوانات دیگر را هم تشخیص دهند.

چیزهایی که حیوانات تشخیص می‌دهند، ولی ما نمی‌توانیم

مار ها
اگر از مار ها نمی ترسید، باید بدانید آن ها سوراخ هایی روی سرشان دارند که به آن ها اجازه می دهد پرتوهای فروسرخی را شناسایی کنند که از بدن های گرم تا فاصله یک متری آن ها ساطع می شود. این توانایی به آن ها اجازه می دهد در تاریکی طعمه خود را پیدا کنند و به آن ها حمله کنند.

سیستم حسی-پیکری که این حفره ها بخشی از آن هستند از چشم ها جهت دریافت سیگنال استفاده نمی کند. مار ها به جای دیدن نور، گرما را حس می کنند. همین سیستم مسئول تشخیص درد، لمس و دما هم هست. بافت غشای سوراخ ها با امواج مادون قرمز گرم می شود. هنگامی که این بافت به دمای آستانه برسد، یک سیگنال الکتریکی به وسیله یون هایی که به سلول های عصبی مار می رسند ایجاد می شود. دمای آستانه بعضی مار ها حدود ۲۸ درجه سانتیگراد است که شبیه دمایی است که از سنجاب یا موش در تقریبا یک متری ساطع می شود. همچنین این سوراخ ها روی سر مار نشان دهنده این است که مار سمی است.

ماهی ها
نور خورشید در عمق زیاد منابع آب کم است و بینایی در عمق ۲۰۰ متری زیاد کارایی ندارد. با این حال به نظر نمی رسد ماهی ها مشکلی با این عنوان داشته باشند. روی سطح بدن تقریبا همه ماهی ها حسگرهای جریان وجود داد. این شبکه حسگر به آن ها کمک می کند اطلاعاتی راجع به جریان آب جمع آوری کنند. محققان تلاش کرده اند سیستم حسگر ماهی ها را بررسی کنند. این سیستم لرزش ها و حرکات آب اطراف آن ها را تشخیص می دهد.

حیوانات در حواسی مثل شنوایی، بینایی و بویایی از انسان پیشی می‌گیرند. به همین علت است که قرن‌ها تلاش کرده ایم از توانایی‌های آن‌ها آگاه شویم و از آن‌ها استفاده ک

فیل ها
فیل ها با گوش های بزرگی که دارند قطعا حس شنوایی فوق العاده ای دارند. عوض کردن مسیر ناگهانی آن ها به علت نامعلوم اکنون دیگر یک راز نیست. مطالعات نشان می دهد که فیل ها می توانند نزدیک شدن طوفان را از فاصله ۲۴۱ کیلومتری تشخیص دهند. این توانایی عجیب با بررسی مهاجرت فیل ها در نامیبیا آشکار شد.

این موجودات بزرگ می توانند فرکانس هایی که پایین تر از محدوده شنوایی انسان هستند را بشنوند و از آن به عنوان یکی از راه های ارتباطیشان استفاده کنند. چنین امواج صوتی با فرکانس پایین به وسیله طوفان ها هم ایجاد می شود. بعد از هفت سال ردیابی حرکت ۹ فیل از گله های متفاوت با جی پی اس، محققان شواهدی پیدا کردند که عوض کردن مسیر فیل ها را در فصل بارانی نشان می دهد. آن ها چند روز قبل از باران آن را تشخیص می ده

سگ ها
وقتی صحبت از توانایی شناسایی حیوانات می شود زیاد ما یاد سگ ها می افتیم. سگ ها وفادار و آموزش پذیر و عالی ترین گزینه جهت هر موقعیتی هستند که به حواس فوق العاده حیوانات نیاز هست. سگ ها از بینی خود جهت تشخیص بیماری در افراد استفاده می کنند. توانایی فوق العاده آن ها جهت تشخیص بو به آن ها کمک می کند بوی کمی که امراض ایجاد می کنند را تشخیص دهند. توانایی بویایی آن ها را می توانید با تشخیص یک قاشق چایخوری شکر محلول در آب دو استخر المپیک مقایسه کنید. آن ها می توانند سرطان را تشخیص دهند، کاری که گربه ها نمی توانند. بوی منحصربفردی که سلول های سرطانی منتشر می کنند به سگ ها اجازه می دهد سریعتر از پزشکان فرد را از این بیماری آگاه کنند.

همچنین دلفین ها تنها حیواناتی نیستند که بارداری را تشخیص می دهند، سگ ها هم واکنش‌ها متفاوتی با زنان باردار دارند. کارشناسان معتقدند که سگ ها می توانند عوض کردن بوی هورمون ها در زنان را حس کنند. سگ ها به شدت به خلق و خو و واکنش‌ها انسان حساس هستند. همین عنوان می تواند آن ها را نسبت به زنان باردار متوجه و محافظ کند. حتی ممکن است سگ ها بتوانند صدای ضربان قلب جنین را بشنوند، اگر چه از نظر علمی اثبات آن مسئله هست. مواد منفجره یکی دیگر از چیزهایی است که اغلب به وسیله سگ ها شناسایی می شود. آن ها معمولا هنگامی که موادمنفجره را پیدا می کنند می نشینند و مربیان خود را آگاه می کنند. از آن ها جهت پیدا کردن مواد مخدر هم استفاده می شود. به نظر می رسد این همراهان وفادار بعد از چند ماه آموزش می توانند همه چیز را تشخیص دهند.

چیزهایی که حیوانات تشخیص می‌دهند، ولی ما نمی‌توانیم

واژه های کلیدی: حیوانات | شناسایی | استفاده | حیوانات | تشخیص بیماری | اخبار گوناگون

چیزهایی که حیوانات تشخیص می‌دهند، ولی ما نمی‌توانیم

چیزهایی که حیوانات تشخیص می‌دهند، ولی ما نمی‌توانیم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs